Kupa e Italise

Insigne vjen nga stoli dhe çon Napolin në çerekfinale

Napolit i mjaftoi vetëm një gol për të kaluar në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Skuadra jugore mundi 1-0 Udinesen në “San Paolo” pas një ndeshje të cilën e dominoi plotësisht. Friulanët pavarësisht se i shkaktuan humbjen e parë Interit në kampionat këtë vit, u dukën të pafuqishëm për të përballuar Napolin në Kupë. Të Kaltrit e patën të vështirë vetëm gjetjen e golit, pasi në pjesën e parë vetëm ai i mungoi teksa nuk shfrytëzuan dot rastet që krijuan. Ndërkohë që dhe në pjesën e dytë Udinese u mbrojt mirë deri në të 71-tën kur Lorenzo Insigne mundi të zhbllokojë rezultatin.

Në një sfidë të dominuar, ekipi i Hysajt, që luajti 90 minuta të plota, e pati më pas të thjeshtë menaxhimin e rezultatit duke siguruar dhe kalimin në cerekfinale ku do të përballet me fituesin e ciftit Atalanta-Sassuolo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency