Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Insistimi i Xavit jep efekt, “xholi” i Barcelonës përgjysmon pagën për të rinovuar

Merkato dhe rinovime te Barcelona. Drejtuesit e klubit katalanas mbyllën në dhjetor bisedimet e rinovimit me Sergi Roberton, i cili ndodhet në vitin e fundit të kontratës.

Gjithsesi, Xavi Hernandez ka insistuar që të gjendet akordi në lidhje me mbrojtësin e djathtë (mund të luajë edhe në qendër të mesfushës), dhe ashtu ka ndodhur.

Sport.es raporton se klubi spanjoll ka gjetur gjuhën e përbashkët me menaxherin e 30-vjeçarit spanjoll, i cili ka dalë nga akademia e Barcelonës.

Sergio Roberto do të rinovojë me një vit, pra deri në verën e vitit 2023, teksa ka pranuar të reduktojë pagën e tij sezonale në masën 50%.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...