Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Inter-Dzeko pranë rinovimit, “zikaltërit” plotësojnë dëshirën e boshnjakut

SALERNO, ITALY - DECEMBER 17: Edin Dzeko of FC Internazionale celebrates the win at the end of the Serie A match between US Salernitana and FC Internazionale at Stadio Arechi on December 17, 2021 in Salerno, Italy. (Photo by Mattia Ozbot - Inter/Inter via Getty Images )

Inter dhe Edin Dzeko janë pranë rinovimit të kontratës.

Boshnjaku dëshironte një marrëveshje 2-vjeçare dhe një kërkesë e tillë duket se do t’i plotësohet nga Inter.

Klubi italian është gati që të nënshkruajë kontratë një vjeçare, plus opsionin e një viti shtesë me 36-vjeçarin.

Për Dzeko-n ka kërkesa nga MLS në Amerikë, megjithatë boshnjaku dëshiron të qëndrojë të paktën edhe dy vite të tjera në Europë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...