Merkato

Inter e Fiorentina arrijnë akordin për një shkëmbim mbrojtësish

Interi dhe Fiorentina kanë gjetur gjuhën e përbashkët për një shkëmbim mes mbrojtësve të majtë Dalbert dhe Cristiano Biraghi, të cilët pritet të ndërrojnë fanellat këtë fundjavë.

Të dy klubet kanë rënë dakord për një shkëmbim huazimesh, ashtu si edhe Biraghi, që është gati të rikthehet te Interi, skuadër në të cilën u rrit dhe formua si futbollist.

Tani çështja është në dorën e brazilianit Dalbert, që gjithsesi pritet të pranojë transferimin në Firence, i entuziazmuar edhe nga kalimi atje i një emri si Franck Ribery.

Biraghi është kërkuar me ngulm nga Conte, pasi e shikon si futbollistin ideal në krahun e majtë të mbrojtjes, që ka bindur si me Fiorentinën, ashtu edhe me Italinë, ndërsa për më tepër, mund të regjistrohet në listën UEFA si prodhim i akademisë zikaltër.

Nga ana tjetër, Dalbert nuk ia doli të fitojë një vend titullari në dy sezone me Interin dhe tani ka shansin e artë të tregojë veten në një skuadër si Fiorentina, që është ndërtuar për të luajtur futboll të bukur dhe njëkohësisht nuk ka presione rezultati mbi supe.

Marrëveshja parashikon që dy klubet të shkëmbejnë huazimet dhe të ruajnë të drejtën e blerjes në fund të sezonit, nëse do të jenë të kënaqur nga futbollistët respektivë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency