Serie A

Inter feston titullin kampion me një goleadë ndaj Sampdorias

Pasi fitoi zyrtarisht titullin e 19 kampion në histori, Interi triumfoi me rezultatin e thellë 5-1 ndaj Sampdorias në sfidën që i parapriu edhe ceremonisë së dorëzimit të trofeut dhe festës zyrtare të suksesit të munguar prej 11 vitesh.

Zikaltrit e nisën vrullshëm ndeshjen dhe shënuan me Gagliardinin që në minutën e 5-të, ndërsa më pas ishte Alexis Sanchez që shënoi dy herë në portën e dorianëve, teksa në mes të golave të kilenit, dërgoi topin në rrjetën e Handanovic edhe Keita Balde për miqtë.

Në pjesën e dytë pati kohë për të luajtur të tjerë lojtarë që kanë prekur pak ose aspak fushën e lojës gjatë sezonit, si portieri Radu, që mbajti portën të paprekur deri në fund, apo sulmuesi Pinamonti, që shënoi edhe golin e katërt të zikaltërve, pas një asisti të Barella.

Rezultatin e vulosi Lautaro Martinez, që ekzekutoi saktë një penallti, ndërsa deri në fund nuk pati asnjë moment për t’u shënuar dhe pas vërshëllimës finale të arbitrit, zikaltrit shpërthyen në festën zyrtare të titullit kampion, të cilin e fituan 4 javë para fundit të kampionatit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency