Merkato

Inter “gjuan” lojtarët me parametra zero, pranë akordit me mbrojtësin e Tottenham

Antonio Conte nuk e fsheh dashurinë për lojtarët që luanë në Premier League dhe veçanërisht për ata belgë, sepse pasi mori Romelu Lukakun një vit më parë, këtë verë po kërkon të afrojë mbrojtësin e Tottenhamit Jan Vertonghen.

Belgu 32-vjeçar është në muajt e fundit të kontratës me Tottenhamin dhe deri tani ka refuzuar të gjitha ofertat për rinovim, ndërsa në një intervistë për mediat angleze ka deklaruar se po bën llogaritë me të ardhmen, pasi dëshiron të provojë një eksperiencë të re.

Sipas mediave belge, mbrojtësi ka avancuar kontaktet me Interin, pasi joshet të luajë në të njëjtën skuadër me patriotin e tij Lukaku dhe për më tepër, Conte preferon rreshtimin me tre, që është edhe ai ku Vertonghen shprehet më mirë.

Nëse do të arrijë ta marrë në Milano, Marotta do të bëjë një goditje të madhe me parametra zero, ndërsa Conte do të fillojë të kompletojë prapavijën e tij me lojtarët që do, duke qenë se Skriniar dhe Godin nuk janë përshtatur si duhet me rreshtimin me tre në mbrojtje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency