Serie A

Inter kërkon “notën 10”, ndaj Sassuolos mungojnë tre titullarë

Me 9 fitore radhazi, ose të gjithë ndeshjet e fazës së dytë, Interi ka marrë kryesimin e kampionatit italian dhe është shkëputur me 8 pikë nga Milani ndjekës, ndërsa të mërkurën në mbrëmje mund ta thellojë edhe më shumë këtë distancë, nëse ia del të marrë tre pikët në sfidën e prapambetur me Sassuolon.

Zikaltrit kanë gjetur ekuilibrat e duhur në fushë, pasi tani skuadra pëson shumë pak dhe arrin të shënojë me lehtësi, megjithatë përgatitja e ndeshjes me Sassuolon nuk do të jetë një mision aspak i lehtë për Antonio Conten.

Kjo pasi dy titullarët e padiskutueshëm të skuadrës, Marcelo Brozovic dhe Alessandro Bastoni kanë plotësuar numrin e kartonëve të verdhë dhe nuk do të jenë të gatshëm për këtë takim, ashtu siç do të mungojnë edhe emra si Perisic, Kolarov e Vidal, të cilët vuajnë nga probleme të ndryshme fizike.

Problem për Conten mbetet zëvendësimi i Bastonit, pasi mungon edhe serbi Kolarov, megjithatë tekniku zikaltër po merr në konsideratë tërheqjen mbrapa të Matteo Darmian, për të plotësuar treshen me De Vrij e Skriniar.

Sa i përket mesfushës, regjia do t’i besohet danezit Eriksen, i cili do të mbulohet nga krahët nga dy futbollistë shumë punëtorë si Gagliardini e Barella, ndërsa në të majtë pritet të konfirmohet sërish anglezi Young.

Tekniku zikaltër ka dilema edhe sa i përket repartit të sulmit, pasi Alexis Sanchez është në një formë mjaft të mirë dhe pretendon një vend titullari, ndaj mund ta nisë nga minuta e parë në krah të Romelu Lukakut.

Ndërkohë lajmi i mirë për trajnerin Conte dhe drejtuesit është se të gjithë tamponët e fundit kanë dhënë rezultate negative, pasi zikaltrit ishin në ankth për ndonjë infektim të mundshëm të futbollistëve që erdhën nga grumbullimi i kombëtares italiane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency