Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Inter, mbrojtja “fut ujë”, vijnë edhe kritikat e para për Asllanin

Katër gola të pësuar në miqësoren ndaj Villarealit dhe 10 në total në 5 ndeshjet miqësore të kësaj vere, kanë vënë në alarm Simone Inzaghin, në prag të startit të kampionatit ndaj Lecces.

Mbrojtja e zikaltërve fut ujë dhe kjo u konfirmua qartësisht ndaj spanjollëve, ku Skriniar dhe Bastoni u panë larg formës së tyre më të mirë, teksa kritika pati edhe për Kristjan Asllanin.

“Pas një starti të vrullshëm, mesfushori i ardhur për të zëvendësuar Brozovic, dështon ndaj spanjollëve, por kjo është normale për një 20-vjeçar. Në fazën e organizimit të lojës është mirë, por humb ty topa banalë, njëri prej të cilëve i kushton skuadrës golin e dytë”, thuhet në vlerësimin për shqiptari në mediat italiane.

Ndërkohë Simone Inzaghi u shfaq i qetë pas ndeshjes dhe pranoi se gabimet e golave janë më shumë individuale, pasi futbollistë të caktuar janë të rënduar nga stërvitja dhe deri të shtunën ndaj Lecces, do të ketë arritur formën e duhur.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...