Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Inter në “krizë” mbrojtjeje, “zikaltërit” kthejnë sytë nga Austria

Interi duhet të përforcojë mbrojtjen në verë. Me Milan Skriniar që pret fundin e sezonit të largohet, lind detyra e vështirë për të gjetur një pasues.

Marotta e Ausilio sigurisht nuk kanë qëndruar duarkryq dhe kanë gjetur një kandidat potencial në Austri te Salzburg. Oumar Solet, 23 vjeç, është mbrojtësi të cilin italianët duan ta transferojnë në verë. I riu mund të luajë në një mbrojtje me 3 dhe 4, ndërkohë që i përdor të dyja këmbët.

Lexo edhe: 

Ai ka provuar të luajë edhe në Champions League me Salzburg, që kërkon për kartonin e shtatlartit shumën e 15 milionë eurove.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...