Merkato

Inter në sulm për Amrabat, pret menaxherin e marokenit në zyrë

Napoli ka një akord paraprak me Veronën për blerjen e mesfushorit maroken Sofyane Amrabat për shifrën e 15.6 milionë eurove në verën e ardhshme, por presidenti De Laurentiis nuk po gjen gjuhën e përbashkët me vetë futbollistin.

Kjo pasi Napoli i ofron Amrabat një kontratë 5-vjeçare dhe me një klauzolë prej 100 milionë eurosh, ndërsa vetë marokeni kërkon një kontratë maksimumi 4-vjeçare dhe me klauzolë jo më të lartë se 50 milionë euro.

Për të përfituar nga kjo situatë, duket gati Interi, me dyshen Marotta-Ausilio që kanë pritur këtë pasdite në zyrat e klubit menaxherin e Amrabat, Muhamed Sinouh. Takimi ka përfunduar para pak minutash, ndërsa palët u shfaqën mjaft optimiste.

Vlen të theksohet se zikaltrit janë të gatshëm të barazojnë ofertën e Napolit për klubin e Veronës, ndërsa tani beteja do të jetë se cili nga klubet do të bindë më shpejt mesfushorin 23-vjeçar, që po bën mjaft mirë këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency