Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Inter negocion rinovimin me De Vrij, dy janë çështjet për t’u zgjidhur

Stefan De Vrij ka kontratë me Interin deri në fund të sezonit dhe palët kanë mbajtur vetëm një takim sqarues, por nuk kanë hyrë ende në hapat konkretë për të zgjatur bashkëpunimin.

Siç zbulojnë mediat pranë klubit zikaltër, vetë mbrojtësi holandez është i hapur për një rinovim me Interin, por ka kërkuar që të ruajë pagën aktuale prej 4.2 milionë eurosh neto në sezon dhe t’i ofrohet zgjatja deri në verën e 2026-ës, kohë kur do të jetë 34-vjeçar.

Nga ana tjetër, te Interi nuk duan të shkojnë përtej pagës 3.5 milionë euro dhe për më tepër, kanë strategji që nuk rinovojnë më shumë se dy sezone, me lojtarët që janë mbi 30 vjeç.

Aktualisht De Vrij ndodhet në Katar me Holandën, ku nuk ka luajtur ende asnjë minutë, ndërsa në janar palët pritet të ulen sërish, për të vlerësuar nëse do të vazhdojnë bashkëpunimin, apo do të ndahen në fund të sezonit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...