Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Inter ofertë mesfushorit të Liverpoolit, gati goditja me parametra zero

Inter ofertë mesfushorit të Liverpoolit
Inter ofertë mesfushorit të Liverpoolit

Drejtuesit e Interit kanë nisur të mendojnë për skuadrën e sezonit të ardhshëm, teksa po studiohen profile futbollistësh, të cilëve u përfundon kontrata dhe mund të vijnë me parametra zero.

Kështu prej kohësh ndiqet sulmuesi Marcus Thuram, të cilit zikaltrit i kanë bërë edhe një ofertë zyrtare, për ta marrë nga vera e ardhshme, teksa së fundi ka dalë në skenë një tjetër emër.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Liverpoolit, Naby Keita, të cilit gjithashtu i skadon kontrata me “the reds” në fund të këtij sezoni. Mesfushori 28-vjeçar nuk ka pranuar rinovimin, pasi nuk është ndjerë asnjëherë titullar në Liverpool, ndaj po studion mundësinë e transferimit në një tjetër ekip.

Lexo edhe:

  1. VIDEO/ Stërvitje intensive, te Kombëtarja punojnë pa pushim për sfidën me Poloninë
  2. Momente gazmore/ Sylvinho s’i kursehet Abrashit, “hakmerret” Cikalleshi (VIDEO)
  3. VIDEO/ Messi del për darkë, çmenduri çfarë bëhet jashtë restorantit në Buenos Aries
  4. “Divorcohen” Tottenham-Conte, mungon vetëm zyrtarizimi

Zikaltrit kanë nisur tashmë kontaktet me menaxherët e Keita, për t’u prezantuar ofertën për transferimin në Milano, aty ku e pret një fanellë titullari dhe rol i rëndësishëm në skuadër.

Interi e kërkoi Keitanë edhe në verën e 2018-ës, kur ishte pjesë e Leipzig në Gjermani, por atëherë mesfushori zgjodhi të transferohej te Liverpooli dhe tani duket se mund të jenë kushtet e duhura për t’u bashkuar me zikaltrit në Milano.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...