Serie A

Inter përballë “maces së zezë”, Juve pa Ronaldon ndaj Beneventos

Vetëm tri ditë pas zhgënjimit në Ligën e Kampionëve ndaj Realit të Madridit, Interi do të zbresë sërish në fushë, këtë herë në transfertën e Reggio Emilias përballë Sassuolos, skuadër që momentalisht mban vendin e dytë në renditjen e Serisë A.

Zikaltrit nuk i kanë bërë një nisje të mirë as kampionatit, pasi kanë grumbulluar 15 pikë në 8 javë dhe aktualisht janë 5 pikë larg kreut, ndaj duhet të marrin tre pikët në “Mapei Stadium” për të mos u larguar edhe më shumë.

Megjithatë Sassuolo mund të quhet një “mace e zezë” për Interin, pasi ka fituar 7 nga përballjet kokë më kokë, kundrejt 5 sukseseve të zikaltërve, ndërsa dy sfida kanë përfunduar në barazim.

Përballja mes Sassuolos e Interit do të startojë në orën 15:00, ndërsa tre orë më vonë Juventusi do të zbresë në fushë në transfertën ndaj Beneventos, ku do të kërkojë suksesin e radhës, qē do ta çonte më pranë kreut të renditjes.

Pirlo duket se ka gjetur ekuilibrat e duhur nē fushë dhe për transfertën e sotme ka lënë pushim edhe yllin portugez Cristiano Ronaldo, ndërsa vëmendja do të jetë te argjentinasi Dybala, i cili ende nuk e ka treguar veten këtë sezon dhe ka humbur vendin e titullarit.

Në mbrëmje vëmendja do të jetë në Bergamo, ku Atalanta do të përballet me Veronën në një sfidë mjaft të rëndësishme për zikaltrit e Gasperinit, që kanë fituar vetëm 1 nga 5 ndeshjet e fundit dhe kanë mbetur disi mbrapa në renditje.

Edhe Verona vjen pas një humbjeje në shtëpi përballë Sassuolos, por skuadra e Juriç nuk ka presion, pasi ka si objektiv vetëm renditjen në gjysmën e sipërme të tabelës, ndaj do të ishte e kënaqur edhe me një pikë në transfertën e sotme.

Të tre këto takime do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency