Futboll

Inter pret Cagliarin, Atl. Madrid sërish në Andaluzi për të rimarrë kreun

Milani u rikthye te fitorja, pasi mposhti Parmën me rezultatin 1-3 në transfertën dhe ngushtoi në 8 pikë distancën me Interin kryesues, ndërsa zikaltrit do të zbresin në fushë mesditën e sotme në “San Siro” për t’u përballur me Cagliarin.

Me 9 ndeshje për t’u zhvilluar deri në fund, të besuarit e Antonio Contes janë në rrugën e mbarë drejt titullit kampion dhe deri tani kanë fituar të 10 ndeshjet e fazës së dytë, ndaj sot do të kërkojnë një tjetër sukses, për të mbyllur sa më shpejt llogaritë.

Në orën 15:00 në fushë do të zbresin tre skuadra në garë për zonën Champions, teksa Juventusi do të presë Genoan në “Allianz Stadium”, Napoli do të luajë në transfertën ndaj Sampdorias dhe Lazio në “Bentegodi” ndaj Veronës.

Të tre skuadrat, bashkë me Romën që do të presë Bolognën në orën 18:00 dhe Atalantën që në mbrëmje do të jetë mysafire në Firenze, do të garojnë deri në fund për një vend në zonën Champions, ndaj të gjithë përballjet e sotme premtojnë spektakël dhe luftë të fortë.

Kampionati spanjoll do të vijë me dy takime mjaft interesante, teksa Valencia do të presë Real Sociedad në orën 16:15, ndërsa në mbrëmje, në orën 21:00 Atletico e Madridit do të luajë transfertën e dytë andaluziane në harkun e pak ditëve.

Pas humbjes minimale ndaj Sevillas fundjavën e kaluar dhe fitores së Realit mbrëmë në El Classico, skuadra e Simeones ka dorëzuar përkohësisht kreun te “Los Blancos”, ndaj do të kërkojë tre pikët sot ndaj Betisit, për të rimarrë vendin e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency