Serie A

Inter prezanton sponsorin e ri dhe anulon udhëtimin në ShBA

Ditë mjaft e rëndësishme në klubin e Interit, që ka zyrtarizuar marrëveshjen me “Socios.com” një kompani që operon në fushën e monedhave virtuale dhe që do të jetë sponsori kryesor i fanellës zikaltër.

Kompania e njohur do të paguajë diçka më tepër se 20 milionë euro në sezon për të marrë vendin kryesor në fanellën zikaltër, të cilin prej 26 vitesh e mbante gjiganti i prodhimit të gomave, Pirelli.

Ndërkohë, nga sponsorët e fanellës, zikaltrit pritet të arkëtojnë në total rreth 30 milionë euro në sezon, pasi përveç “Socios.com”, do të jetë e stampuar edhe logoja e Nike, ndërsa mbrapa kompania e telefonave Lenovo.

Drejtuesit zikaltër nuk e fshehën entuziazmin për këtë bashkëpunim të ri, që do të sjellë më shumë para në arkat e klubit dhe do të ndihmojë në fuqizimin ekonomik, pas vështirësive që krijoi pandemia.

“Jemi krenarë të njoftojmë këtë bashkëpunim, që na lidh me një kompani lider në fushën e saj. Kjo tregon se marka Inter është rritur ndjeshëm, pavarësisht vështirësive që krijoi pandemia”, tha ndër të tjera administratori zikaltër Antonello.

Prezantimi zyrtar i fanellave në fushën e lojës pritej të ndodhte në Florida, por zikaltrit vendosën të anulojnë pjesëmarrjen në turneun veror, pasi shifrat në rritje të të prekurve nga varianti Delta i koronavirusit, ka shkaktuar jo pak shqetësim.

Fillimisht ishin anglezët e Arsenalit ata që vendosën të mos udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa pasditen e sotme të njëjtin hap bënë edhe milanezët, që njoftuan se do të vijojnë përgatitjet për sezonin e ri në “Apiano Gentile”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency