Merkato

Inter sërish për pazar në Manchester, ofron 15 milionë euro për mbrojtësin anglez

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të nisë negociatat me Manchester United për anglezin Chris Smalling.

Mbrojtësi 30-vjeçar është rikthyer në Manchester pas një huazimi një vjeçar te skuadra e Romës, por nuk bën pjesë në planet e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer dhe bashkë me drejtuesit po punon për të gjetur një tjetër sistemim.

Pikërisht nga kjo dëshiron të përfitojë Interi, me zikaltrit që kanë marrëdhënie shumë të mira me “djajtë e kuq” pasi gjatë vitit të fundit janë ulur shpesh në tavolinë për të konkretizuar shitjen e Romelu Lukakut dhe Alexis Sanchez.

Manchester United kërkon rreth 25 milionë euro për kartonin e Smalling dhe Interi nuk ka ndërmend të shkojë përtej 15 milionëve, ndaj rol vendimtar pritet të luajë edhe dëshira e vetë futbollistit, që do të rikthehej me kënaqësi në kampionatin italian.

Mbrojtësi ka eksperiencë të madhe në arenën ndërkombëtare, ADN fituesi dhe shumë uri për të bërë mirë ,cilësi këto për të cilat edhe Conte duket se e vlerëson maksimalisht, ndërsa në favor të Smalling janë edhe përshtatja mjaft e mirë si në mbrojtjen me 4 ashtu edhe atë me 3.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency