Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Inter/ Suning nuk është në listën e zezë, mund të investojë

Sot pritet të mbahet Këshilli i Asamblesë së Interit, që do të aprovojë bilancin e sezonit të kaluar, deri më 30 qershor 2017, i cili pritet të miratohet më pas nga Asambleja e pronarëve, e parashikuar të mblidhet në fund të tetorit. Zikaltrit ia kanë dalë të mbyllin pozitivisht bilancin, duke respektuar Fair Play-n Financiar të vendosur nga UEFA dhe njëkohësisht duke shmangur penalizimet.

Por lajmi më i mirë për Interin sot ka mbërritur nga Kina, nga ku raportohet se Suning nuk është në listën e zezë të kompanive që u është ndaluar të investojnë jashtë dhe mund të vazhdojë të shpenzojë para për Interin.

Gjatë muajit gusht u përfol se qeveria kineze i ndaloi kompanitë vendase që të investojnë shuma të çmendura për futbollin jashtë shtetit, por sot u konfirmua përfundimisht se grupi që zotëron 70% të aksioneve të Interit është jashtë kësaj liste. Tani Suning mund të fillojë të shpenzojë që në merkaton e janarit, por natyrisht duke respektuar edhe normat e vendosura nga UEFA, për të shmangur penalizimet.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....