Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Interi arrin akordin për rinovim me dy futbollistë

Interi arrin akordin për rinovim me dy futbollistëv
Interi arrin akordin për rinovim me dy futbollistë

Interi arrin akordin për rinovimin e kontratës me dy futbollistë nga organika aktuale. Bëhet fjalë për holandezin Stefan De Vrij, kontrata e të cilit skadonte më 30 qershor, megjithatë palët kanë arritur marrëveshjen për ta zgjatur deri në verën e 2025-ës, me një pagë pak më të ulët se 4 milionë eurot që ai fiton aktualisht.

Marrëveshja është arritur dhe tashmë pritet vetëm përfundimi i finales së Ligës së kampionëve, që De Vrij të hedhë firmën mbi kontratën e re dhe më pas të niset me pushime.

Lexo edhe:

 

Ndërkohë, edhe fantazisti turk Hakan Calhanoglu, që ka kontratë deri në verën e ardhshme, zbuloi se ka arritur marrëveshjen për zgjatjen e bashkëpunimit me klubin zikaltër.

“Kemi arritur marrëveshjen dhe do të firmos për pak ditë kontratën e re. Ndihem shumë mirë këtu dhe nuk dua të largohem asnjëherë. Është nëj klub fantastik dhe tifozët më duan shumë. Tani të mendojmë për finalen e Championsit”, tha fantazisti turk.

Ndërkohë burime pranë klubit zikaltër bëjnë me dije se edhe Alessandro Bastoni është pranë marrëveshjes për zgjatjen e bashkëpunimit me zikaltrit.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...