Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Interi do ia nxijë jetën në finale Realit ose Man City, ju shpjegoj pse”

Interi fitoi 0-2 gjysmëfinalen e parë të Champions League ndaj Milanit. Duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në finalen e madhe të Stambollit.

Ish-trajneri i njohur italian, Fabio Capello analizoi duelin e luajtur në “San Siro”, ndërkohë që thekson se Interi mund të fitojë trofeun e madh.

Lojtarët e Milanit gabuan shumë. Ata duhet ta harrojnë ndeshjen e parë, por jo gabimet e kryera. 

Lexo edhe:

Sa i përket Interit, nëse do të isha në vendin e Inzaghit do të përgëzoja skuadrën, sidomos për pjesën e parë. E qarkulluan mirë topin dhe shënuan. 

Kualifikimi? Interi është shumë më afër. Nëse zikaltrit luajnë me të njëjtin intensitet, ata mund t’i shkaktojnë probleme Realit ose Man City në finale“, u shpreh Capello.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...