Serie A

Interi e mbyll me Vrsaljkon, kontaktohet menaxheri i mbrojtësit shqiptar

Aventura e kroatit Sime Vrsaljko me Interin ka përfunduar tashmë, pasi mbrojtësi do t’i nënshtrohet një operacioni, për t’u rikthyer më pas te Atletico e Madridit, skuadër që zotëron kartonin e futbollistit.

Zikaltrit janë hedhur menjëherë në kërkim të një zëvendësuesi, ndërsa në janar kanë afruar në huazim mbrojtësin portugez Cedric Soares, i cili do të jetë pjesë e Interit deri në fund të sezonit, kohë gjatë të cilës do të duhet të bindë Spallettin për aftësitë e tij.

Gjithsesi Marotta dhe Ausilio nuk duan të gjenden të papërgatitur dhe sipas raportimeve të mediave pranë klubit zikaltër, kanë pasur një takim me menaxherin e Elseid Hysajt, Mario Giuffredi.

Zikaltrit kanë diskutuar me këtë të fundit mundësinë për të transferuar mbrojtësin shkodran në Milano, duke filluar që nga muaji qershor, por Marotta i ka bërë të qartë Giuffredit, se Interi nuk është i predispozuar për të paguar klauzolën dhe se do të ulej në tryezë, vetëm nëse De Laurentis do të ishte i hapur për ulje të çmimit.

Vlen të theksohet se pas 3 vitesh si titullar, Hysaj humbi këtë pozitë me largimin e Sarrit dhe afrimin e Ancelottit, ndërsa shpesh është folur për një largim të tij, por asnjë klub nuk ka qenë i gatshëm të paguajë 50 milionë eurot e parashikuara në klauzolën për prishjen e kontratës së mbrojtësit shkodran me klubin e Napolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency