Serie A

Interi e Milani dorëzojnë projektin në bashki, “San Siro” jo vetëm një stadium

Interi dhe Milani kanë hedhur hapin e parë drejt ndërtimit të një stadiumi të ri të përbashkët në Milano, duke dorëzuar pranë bashkisë së qytetit edhe një projekt konkret tekniko-ekonomik.

Sipas projektit të dorëzuar në bashki, Interi dhe Milani kërkojnë të ndërtojnë një impiant modern pranë stadiumit “San Siro”, me një kapacitet prej minimalisht 60 mijë vendesh.

Gjithashtu të dy klubet synojnë që pas ndërtimit të impiantit të ri, të shembet i vjetri dhe ambienti përreth të shndërrohet në një zonë të rëndësishme komerciale për vetë qytetin e Milanos.

Synimi i dy klubeve është që zona ku do të ndërtohet stadiumi i ri, të jetë e aksesueshme lehtësisht, funksionale dhe e hapur për publikun 365 ditë të vitit dhe një qendër komerciale që do të presë dhe përcjellë turistë nga e gjithë bota.

Ky është vetëm hapi i parë, sepse sipas procedurave, tashmë do të duhet që vetë bashkia e Milanos të shprehet nëse ka interes të ndërtojë një zonë komerciale atje dhe më pas do të konkurrojnë studiot arkitektonike më të mëdha në botë, për të projektuar jo vetëm stadiumin, por edhe gjithë zonën përreth.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency