Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Interi favorit”, ish-milanisti “pesimist”: Nëse nuk luan Leao…

Ariedo Braida, ish-drejtuesi i njohur i Milanit (1986-2013), sheh Interin si skuadrën favorite për fitimin e derbit.

Dy skuadrat e Milanos rikthehen pas 20 vitesh përballë tyre në gjysmëfinalet e Champions League.

Dueli i parë zhvillohet sonte në mbrëmje në “San Siro”, përballje ku nuk dihet ende nëse do të luajë Rafael Leao, ylli i kuqezinjve.

Lexo edhe:

Interi është favorit në letër, po. Nëse nuk luan Leao, Interi mund të ketë diçka më shumë.

Portugezi është i rëndësishëm, ai është jetik për Milanin. Leao është një nga ata futbollistë që vendos ndeshjet.

Shpresoj që Milanit të mos i mungojë shpirti i duhur, atë që të bën të luftosh dhe ëndërrosh”, deklaroi Braida.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...