Serie A

Interi “fluturon” me Icardi-Brozovic, merr kreun e Serisë A

Dyshja Icardi-Brozovic ngjit Interin në krye të Serisë A. Sulmuesi argjentinas dhe mesfushori kroat ishin autorët e tre golave të shënuar nga “zikaltrit” në fitoren 1-3 në transfertë me Cagliarin, që pavarësisht dëshirës dhe mbështetjes së tifozërisë vendase nuk mundi të bënte mrekullinë para ekipit të Spalletit. Nëse Icardi është në fushë, tek Interi duhet të jenë të qetë, sepse 24-vjeçari e shpik golin edhe atëherë kur duket larg. Në minutën e 29-të, pas krosimit të Perisic nga e djathta, Icardi u gjend në vendin dhe kohën e duhur, duke zhbllokuar takimin. Në minutën e 55-të erdhi edhe goli i epërsisë së dyfishtë me autor Brozovic, pas një kombinimi të bukur që nisi nga mesfusha. Cagliari befasoi miqtë me golin e Pavolettit në të 71-ën, i realizuar fluturimthi, pas një krosimi perfekt nga e djathta. Gjithsesi, për të siguruar fitoren e Interit mendoi sërish Icardi, që vulosi të tretin në minutën e 84-t.

Në orën 18-të u zhvilluan edhe dy takime të tjera të Serisë A, Chievo – Spal 2-1 dhe Sassuolo – Verona 0-2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency