Serie A

Interi “fundos” Frosinonen, mbetet +5 nga Milani

Interi bën detyrën në transfertë me Frosinonen, fiton 1-3 dhe ruan distancën prej 5 pikësh me Milanin e vendit të katërt. Skuadra zikaltër, që vinte pas barazimet 0-0 me Atalantën, nuk mund ta shpërdoronte mundësinë përballë ekipit të dytë më të dobët në Serinë A, edhe pse në fund suksesi nuk ishte i lehtë.

Radja Nainggolan, në vendin dhe kohën e duhur, kërceu i pashqetësuar me kokë pas krosimit të Politanos, duke e dërguar topin në rrjetë që në minutën e 19-të.

Në minutën e 35-të, në zhvillimet e një këndoreje gjyqtari kryesor dalloi një ndërhyrje të gabuar ndaj një futbollisti zikaltër, duke drejtuar i vendosur gishtin nga pika e bardhe e penalltisë. Ekzekutoi saktësisht Perisic, që i dha epërsinë e dyfishtë ekipit të tij.

Gjithsesi, në pjesën e dytë Frosinine reagoi mirë duke shkurtuar madje diferencën me Casatan në minutën e 61-të. Skuadra e Spallettit e ruajti qetësinë gjatë pjesës së mbetur të lojës, madje në shtesë shënoi edhe golin e tretë me Vecinos pas një kundërsulmi të shpejtë.

Napoli shtyn festën e Juventusit, por çon matematikisht në Serinë B Chievon

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency