Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Interi humb Brozovicin para derbit me Milanin

Telashe për Interit para derbit të fundjavës me Milanin në “San Siro”. Nga infermieria zikaltër njoftojnë se Marcelo Brozovic nuk mund të jetë në dispozicion të Spallettit për shkak të një dëmtimi të pësuar në takimin e përfaqësueses së tij, Kroacisë, kundër Finlandës, që u mbyll në barazim 1-1.

Mesfushori kroat është larguar nga grumbullimi i kombëtares për ekzaminime të mëtejshme dhe për fat të keq ka këputje të muskulit në pulpën e këmbës së majtë. Ditët në vijim do të përcaktohet më saktë koha që i duhet për t’u rikuperuar plotësisht e për të qenë sërish nën urdhrat e Spallettit.

Interi e ka nisur shumë mirë sezonin, teksa në 7 ndeshjet e para të Serisë A ka arritur të seleksionojë 6 fitore dhe vetëm një barazim, duke u klasifikikuar në vendin e tretë me 19 pikë, aq sa Juventusi dhe dy më pak se Napoli kryesues.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Kategoria Superiore

Në prononcimin për SportNews përpara fillimit të mbrëmjes gala “Më të mirët 2022” që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, foli edhe Refik Halili, presidenti...