Serie A

Interi i Contes funksionon, ja statistikat që bëjnë me “krahë” tifozët

Ajo që pritej tashmë është kthyer ne realitet, Interi i Contes ka marrë formë. Pavarësisht humbjes në derbi kundër Juventusit, por ndoshta edhe ecurisë jo dhe aq pozitive në Champions, zikaltërit po bindin me lojën e tyre. Ajo humbje në derbi kurrsesi nuk e zbeh entuziasmin e skuadrës pasi sërish ata qëndrojnë pranë kreut, por mbi të gjitha ka ende shumë ndeshje në dispizicion. Zikaltërit nga ndeshja në ndeshje kanë njohur progres dhe statistikat e reflektojnë një gjë të tillë.

Hera e fundit kur Interi ka qënë  kaq pranë me vendin të parë në renditje ishte përpara 11 vitesh. Golat e realizuar janë më të shumtë krahasuar me një sezon më parë.Vitin e kaluar zikaltërit në këtë pikë të kampionatit kishin shënuar 10 gola ndërsa aktualisht kanë gjetur rrugën e rrjetës 14 herë.

Momentalisht golashënuesit e skuadrës së Contes janë Lukaku dhe Sensi me nga 3 gola secili, por mbi të gjitha tek  goli janë disa futbollsitë të cilët janë përfshirë, duke mos krijuar kështu varësi nga 1 apo 2 elementë.

Mesfusha ka përqëndije të ulët përsa i përket qarkullimit të topit, por golat janë më të shumtë të realizuar prej tyre. Tashmë e vemtja gjë për të cilën Antonio Conte po punon me intesitet të lartë janë lojtarët e stolit, në mënyrë që ngarkesa të shpërndahet duke i lënë mundësi titullarve  të pushojnë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency