Serie A

Interi i Contes kërkon fitoren e 6-të rresht, Juve me mungesa në mbrojtje ndaj Spal

Të paktë kanë qënë ata që kanë menduar se fillimi i kampionatit do ta gjente Interin në këtë lloj forme. Ekipi i Contes nga ndeshja në ndeshje po bind në të gjitha aspektet. 5 javë kampionat 5 fitore radhazi. 10 gola të shënuar, vetëm 1 i pësuar. Më mirë se kaq nuk mund të niste aventura zikaltër e ish-trajnerit të Juves. Suksesi në derbi dhe ai ndaj Lazios e ka motivuar akoma edhe më shumë skuadrën. Takimi i rradhës do të jetë kundër Sampdorias. Këta të fundit po përjetojnë një moment tepër negativ, vendi i fundit në renditje, vetëm 1 fitore dhe 4 humbje, 3 pikë të grumbulluara. Një nisje aspak e mirë. Në letër është Inter favorit i madh i kësaj sfide, por sidoqoftë në kushtet në të cilat ndodhet kundërshtari kujdesi duhet të jetë i madh, pasi vendasit sigurisht do të tentojnë të reagojnë, madje dhe një barazim do të ishte rezultat i kënaqshëm për Sampdorian. Conte pritet të bëjë disa ndryshime me Alexis Sanchez që mund ta nisë ndeshjen ndaj Sampit që nga fillimi, ndërsa Lukaku mund ta nisë nga stoli.

Juventusi ndërkohë do të presë në shtëpi skaudrën e Spal. Një ndeshje që sigurisht nuk pritet ta mundojë ekipin e Sarrit. Bardhezinjte pritet sërish që te kënë ndryshime ne formacion, ndërkohë që mbetet për tu parë formacioni i zonjës së vjetër do të jetë i njëjtë si ai në takimin e fundit kudnër Brescias 4-3-1-2 apo do të zbatohet një tjetër skemë. Sidoqoftë kundërhshtari nuk duhet nënvlerësuar, pasi sezonin e kaluar Spal e mposhti Juventusin 2-1. Ndërkohë në mungesë të Danilos, Alex Sandros dhe De Scglios nga krahët e mbrojtjes do të përshtaten Cuadrado dhe Matuidi.

Sfidë interesante pritet të jetë dhe Sassuolo-Atalanta. Bergmaskët edhe këtë sezon janë po ajo skaudër e fortë që janë shfaqur vitet e fundit. Vetëm 1 humbje për ta në këto 5 javë të para të Serisë A, teksa ndaj Sassuolos do të vinë pas fitores së fundit që morën ndaj Romës. Në kampin tjetër skuadra nga Regio Emilia ka shfaqur luhatje të vazhdueshme në rezultate, teksa përballë Atalantës pritet ta kenë tepër të vështirë, por gjithsesi faktori fushë mund të konsiderohet një element që ndoshta i favorizon disi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency