Europa League

Interi i jep lamtumirën Europës, Arsenali përmbys “murin” francez, ikën edhe Sevilla!

Edhe sezoni 2018-2019 mbyllet pa asnjë trofe për Interin që u eliminua nga Eintracht i Frankfurtit në raundin e 1/8-ave të Europa League. Ky kompeticion ishte mundësia e vetme që zikaltrit të fitonin një trofe që u mungon që nga viti 2011 kur kanë fituar për herë të fundit Kupën e Italisë. Interi me shumë mungesa që mezi formonte një 11-she me lojtarët e skuadrës së parë, ia dhuroi vetë kualifikimin gjermanëve të cilët ruajtën nderin e Bundesligës pasi Frankfurti është skuadra e vetme gjermane që vazhdon rrugëtimin në Europë. Një gol i Luka Jovic pas vetëm 5 minutash që erdhi si rrjedhojë e një gafe të Stefan De Vrij mjaftoi që skuadra e Adi Hutter të mposhte 0-1 Interin në San Siro dhe ta eliminonte nga Europa League.

Interi ishte një skuadër pa busull në këtë sfidë duke u zvarritur gjatë gjithë lojës, madje mund ta kishte pësuar që në fillim por Haller u ndal nga traversa, ndërkohë që Handanovic e shpëtoi skuadrën e Spallettit, nga një humbje me shifra më të thella falë pritjeve të tij. Ndryshe nga Interi përmbushi të gjitha pritshmëritë Arsenali që përmbysi humbjen 3-1 të sfidës së parë ndaj Rennes duke fituar 3-0 në Emirates Stadium falë dygolëshit të Aubameyang dhe finalizimit të Maitland-Niles. U kualifikua lehtësisht Villareali që mposhti edhe në ndeshjen e kthimit Zenitin këtë herë me rezultatin 2-1. Moreno dhe Bacca ishin autorët e golave për spanjollët ndërkohë që për Zenitin ngushtoi shifrat në fund mbrojtësi serb Ivanovic. Në mënyrë surprizë u eliminua nga Slavia e Pragës, mbretëresha e këtij kompeticioni Sevilla që u mposht pas kohës shtesë me shifrat 4-3 nga çekët, pasi edhe në Pragë koha e rregullt përfundoi 2-2. Vuajti por në fund ia doli të avanconte në çerekfinale edhe Benfica që mposhti në shtëpi pas kohës shtesë Dinamon e Zagrebit, me kohën e rregullt që përfundoi me shifrat 1-0 falë një goli të brazilianit Jonas në minutën e 71-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency