Serie A

Interi i ri rinis me Inzaghin, arrihet marrëveshja për rinovimin e kontratës

Simone Inzaghi dhe Inter kanë rinovuar kontratën deri në vitin 2024, plus mundësinë e një viti shtesë. Ky lajm nuk është zyrtarizuar ende nga klubi “zikaltër”, megjithatë mediet italiane raportojnë se kontrata është firmosur.

Inzaghi mori drejtimin e Interit në fillim të sezonit 2021-2022 dhe luftoi deri në ndeshjen e fundit të edicionit për titullin kampion, por në fund ishte Milan që ngriti trofeun, duke barazuar “zikaltërit” me nga 19 trofe të Seria A.

Pavarësisht se nuk ia doli që të siguronte titullin kampion, që do ishte i dyti vit radhazi që “zikaltërit” do triumfon, pas sezonit 2020-2021, kur në krye ishte Antonio Conte, Inter vendosi që të vazhdojë projektin me Inzaghin edhe për të paktën dy vite të tjera.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency