Merkato

Interi këmbëngul për Nicolas Gonzalez, Di Marian e ri

Interi duket se ka gjetur parajsën në futbollin argjentinas. Pas Lautaro Martinez, zikaltrit tentojnë një tjetër goditje, kësaj radhe të talentit Nicolas Gonzalez, sulmuesit të Argentinos Juniors, i cili konsiderohet edhe si një Di Maria i ri. 20-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2020 me klubin dhe këtë sezon ka shënuar 7 gola në 22 ndeshje në kampionat. Oferta e parë e Interit prej 6 milionë eurosh është refuzuar. Ausilio insiston ta afrojë sulmuesin këtë vit për ta përshtatur me futbollin italian dhe me 10 milionë euro gjasat janë që operacioni të mbyllet në favor të zikaltërve.

 

To Top