Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

“Interi klub madhështor”, Lautaro feston dhe paralajmëron Man City

Lautaro Martinez ishte heroi i Interit në finalen e Kupës së Italisë. Kampioni i botës me Argjentinën, shënoi dy golat e fitores 2-1 ndaj Fiorentinës, që mjaftuan të ngjyrosnin Kupën e Italisë zikaltër për herë të nëntë në histori.

 

Sulmuesi i Interit ndodhet në formë të shkëlqyer. Fitoren në “Olimpico” e ka shijuar në maksimum dhe shpreson të shënojë dhe fitojë edhe në finalen e Champions League kundër Manchester City (10 qershor).

Jam i emocionuar dhe shumë i lumtur. Prej disa vitesh po i sjellim trofe këtij klubi madhështor, jam shumë i lumtur.

Lexo edhe:

Dygolëshi? Doja të ngrija një tjetër trofe në këtë sport, pasi është e vetmja gjë që vlen. E nisëm keq ndeshjen, vuajtëm në 15 minuta e para. Më pas zhvilluam ndeshjen që duhet të luanim që në fillim.

Finalja e Champions League? Unë dua të vazhdoj në këtë mënyrë, dua të vazhdoj të fitoj”, deklaroi 25-vjeçari latin.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...