Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Interi me sytë nga Anglia për sulmuesin e ri, Ausilio nis telefonatat

Interi me sytë nga Anglia për Balogun
Interi me sytë nga Anglia për Balogun

Dështimi për të firmosur me sulmuesin Gianluca Scamacca ka detyruar drejtuesit e Interit të rikthehen dhe një herë te pista Balogun, sulmuesi amerikan që nuk bën më pjesë në planet e Arsenalit.

Megjithatë topçinjtë kërkojnë 50 milionë euro për sulmuesin, ndërsa Interi e ka bërë të qartë se nuk mund të shkojë përtej 30 milionë eurove menjëherë dhe 5 të tjera në formë bonusesh.

Ausilio ka telefonuar mbrëmjen e të premtes ndërmjetësuesit për t’u bërë të ditur se Interi është gati që t’i lërë Arsenalit edhe 20% të vlerës së kartonit në rast rishitjeje, në mënyrë që të mos paguajnë më shumë se 30 milionë euro kesh.

Lexo edhe:

Mbetet për t’u parë përgjigja e londinezëve, ndërkohë që vetë Inzaghi vijon të këmbëngulë për Alvaro Moratën, sulmues me eksperiencë, që e njeh mirë kampionatin, por nuk preferohet nga drejtuesit e Interit për shkak të moshës dhe vlerësimit të lartë që i bën Atletico Madrid.

Ndërkohë vijon të ‘nxehet’ pista Beto, me portugezin e Udineses që është ndoshta profili më i lehtë për t’u arritur, pasi mund t’i bashkohet Interit për maksimumi 20 milionë euro, është vetëm 25 vjeç dhe ka luajtur dy sezone në Serinë A.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...