Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Interi në alarm, Brozovic rrezikon derbin

Tersi i sfidave të skuadrave përfaqësuese vazhdon të shoqërojë Interin që pasi humbi për arsye dëmtimi portugezin Joao Cancelo në grumbullimin e kaluar të kombëtares luzitane, ka marrë një tjetër lajm të keq këtë herë nga kampi kroat. Marcelo Brozovic  autori i 2 golave në sfidën e fundit ndaj Beneventos dhe njeriu i momentit në shtëpinë zikaltër, është në rrezik të madh për të mos luajtur në derbin e 15 Tetorit ndaj Milanit.

Brozovic u dëmtua në sfidën e fundit mes Kroacisë dhe Finlandës. Mesfushori ka probleme muskulore dhe për këtë arsye nuk do të jetë i gatshëm për takimin delikat që Kroacia do të luajë ndaj Ukrainës në transfertë. Brozovic ka lënë grumbullimin e kombëtares duke u bashkuar sërish me Interin por prania e tij në derbin ndaj Milanit është në dyshim të madh. Për Luciano Spallettin kanë nisur që tani dhimbjet e kokës pasi trajneri kishte gjetur Brozovic njeriun ideal për të luajtur pas sulmuesit kryesor Mauro Icardi.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...