Serie A

Interi në këmbët e Lautaros, 21-vjeçari po shfrytëzon maksimalisht “asistin” e Icardit

Mauro Icardi ka pasur një rol thelbësor në skuadrën e Interit gjatë viteve të fundit, me golat e shumtë të shënuar, por mungesa e tij, tashmë që marrëdhëniet me Spallettin janë krisur, nuk e ka vënë fort në siklet teknikun zikaltër.

Kjo vetëm falë një tjetër argjentinasi, 21-vjeçarit Lautaro Martinez, i cili erdhi verën e kaluar në Milano, për të qenë zëvendësues pikërisht i kapitenit, por që tani ka treguar se mund të jetë fare mirë një zgjedhje e parë.

Muajt e parë si zikaltër ishin vërtetë të vështira për djaloshin argjentinas, që luajti vetëm 4 ndeshje si titullar dhe më pas iu desh të sqaronte edhe disa akuza të babait të tij në drejtim të Spallettit, ndërsa u përfol edhe për një huazim të tij në muajin janar.

Megjithatë Interi nuk e mori asnjëherë në konsideratë opsionin e largimit të Lautaros dhe vetë ky i fundit punoi kokulur, për të pritur me durim rastin e tij, që tani që i ka ardhur, po e shfrytëzon maksimalisht.

Presing, driblime, thellësi, forcë në dyluftime dhe bashkëpunim mjaft të mirë me shokët e skuadrës, janë disa nga cilësitë e shfaqura nga Lautaro Martinez, që nëse u shtojmë edhe golat e shënuar, e bëjnë sulmuesin të denjë për të qenë titullar i Interit.

“Fakti që ka hyrë në ‘San Siro’ në moshën 20-vjeçare dhe ka luajtur si të ishte me shokët e tij të fëmijërisë, tregojnë personalitetin e fortë që ka. Nuk e di nëse do të jetë një lider, por e vetmja gjë që Lautaro kërkon, është që të luajë dhe të japë gjithçka ka për të arritur objektivat e tij dhe të skuadrës”, tha Spalletti për të në përfundim të ndeshjes.

Rikthimi i Icardit është i mirëpritur për shumicën e zikaltërve, por jo për Lautaron, i cili po përfiton maksimalisht nga kjo periudhë, për t’u treguar drejtuesve se mund të mbështeten te ai për të ardhmen, gjithmonë nëse ish kapiteni do të largohet nga Interi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency