Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Interi nis ‘misionin Stamboll’, Inzaghi shuan dilemat për formacionin

Interi nis 'misionin Stamboll'
Interi nis 'misionin Stamboll'

Interi nis misionin Stamboll. Zikaltrit kanë kryer stërvitjen e fundit në Milano dhe janë nisur drejt kryeqendrës turke, aty ku mbrëmjen e të shtunës do të luajnë finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Manchester City-t.

Trajneri Inzaghi duket se ka shuar dilemat për të paktën 10 nga 11 futbollistët që do të luajnë titullarë, teksa boshnjaku Edin Dzeko ka fituar balotazhin me Romelu Lukakun për ta nisur nga minuta e parë, në krah të Lautaro Martinez.

Lexo edhe: 

Ndërkohë armeni Mkhitaryan është rikuperuar gjithashtu plotësisht dhe është gati ,por duket se do të niset nga stoli, pasi Brozovic ka fituar pozitat e tij në qendër të mesfushës, ku do të ndihmohet nga Barella e Calhanoglu.

Edhe tifozët e Interit janë gati të ‘zaptojnë’ Stambollin, teksa drejt Turqisë janë nisur tashmë furgonët me kartonët dhe rreth 12 mijë flamuj që do të valëviten në stadium. Ndërkohë, tifogrupi ‘Curva Nord’ ka vendosur edhe një kod veshjeje, duke u kërkuar të gjithë tifozëve të hyjnë në stadium me bluzë blu.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...