Serie A

Interi nis ofensivën për Chiesën, Marotta përgatit “stërkëmbëshin” e radhës për Juven

E tashmja është Lukaku e Dzeko, e ardhmja Federico Chiesa. Projekti i drejtuesve të Interit dhe i trajnerit Antonio Conte sheh më larg se një sezon. Klubi po mendon seriozisht për të mbyllur marrëveshjen me Fiorentinën për Federico Chiesën.

Është e vërtetë që Juventusi ka pëlqimin e lojtarit, por është gjithashtu e vërtetë që marrëdhëniet mes klubit vjollcë dhe atij bardhezi nuk kanë qënë ndonjëherë optimale, nga kjo po kërkon të përfitojë Interi që ka nisur bisedimet. Gjithsesi bëhet fjalë për një transferim që do të finalizohej vetëm verën e ardhshme sepse në lidhje me sezonin që do të nisë më 24 gusht drejtuesit e klubit toskan  e kanë bërë të qartë që 21-vjeçari nuk do të lëvizë nga Firenze.

Fiorentina e vlerëson kartonin e sulmuesit jo më pak se 70 milionë euro dhe mbi këtë bazë kanë nisur edhe negociatat me zikaltërit. Probemi i vetëm për Interin është vullneti i Chiesës. Italiani ka një kontratë me klubin vjollcë deri në vitin 2022 në krahun tjetër Juventusi i ka premtuar 5 milionë euro në sezon, megjithatë ziklatërit kanë një vit kohë për ta bindur futbollistin të pranojë ofertën e tyre, me klubin nga Milano që është  gati t’i rrëmbejë një tjetër objektiv Juventusit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency