Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Interi “peshkoi” Benficën, Inzaghi: Tifozët kanë të drejtë të ëndërrojnë

Interi “peshkoi” Benficën
Interi “peshkoi” Benficën

Interi “peshkoi” Benficën në çerekfinale dhe është padyshim një nga skuadrat më me fat në shortin e Ligës së Kampionëve. Portugezët ishin edhe kundërshtari më i dobët në letër, teksa edhe në gjysmëfinale, në rast kualifikimi, zikaltrit do të gjejnë fituesen e çiftit Milan-Napoli.

Simone Inzaghi është shfaqur mjaft i kënaqur me shortin dhe ka theksuar se tifozët zikaltër kanë të drejtë të ëndërrojnë, megjithatë ka bërë apel për kujdes, duke sjellë në vëmendje traditën e portugezëve në Champions.

Lexo edhe:

“Është një kënaqësi që Interi rikthehet të luajë në çerekfinalen e Championsit dhe me Benficën do të jenë dy ndeshje shumë të bukura, Kundërshtari ka traditë në Europë dhe kaloi grupet si vendi i parë, ndaj duhet kujdes. Megjithatë tifozët e Interit kanë të drejtë të ëndërrojnë dhe duam t’u ofrojmë një tjetër kënaqësi”, tha Simone Inzaghi.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...