Serie A

Interi rinovon me Handanovicin dhe prenoton pasuesin e tij

Pandemia e Coronavirusit ka ndalur futbollin e luajtur, por jo merkaton e futbollistëve. Në këtë këndvështrim, Interi po  sheh perspektivën. Teksa janë shtuar zërat për një largim të mundshëm të Lautaro Martinezit drejt Barcelonës (ziklatrit kërkojnë Vidalin, duke ulur çmimin e argjentinasit), Marotta po punon shumë në frontin e blerjeve dhe rinovimeve.

Tek Interi e konsiderojnë shumë të rëndësishme zgjatjen e bashkëpunimit me portierin slloven, Samir Handanovic, kapitenin e zikaltërve, liderin e grupit të Antonio Contes, pozicioni i të cilit konsiderohet thelbësor jo vetëm teknikisht (mungesa e tij për shkak të një dëmtimi në dorë u ndje shumë).

35-vjeçari është i gatshëm të zgjasë kontratën deri në vitin 2022, duke u lidhur në njëfarë mënyrë përjetë me klubin zikaltër.

Sidoqoftë, çështja e zëvendësit të tij mbetet për t’u zgjidhur. Interi synon “të mbrojë veten” duke rikthyer rumunin Radu e duke i besuar atij rolin e portierit të dytë. Por, siç raporton sot “Gazzetta dello Sport”, trashëgimtarin e Handanovicit Interi e ka gjetur në shtëpinë e Udineses (siç ndodhi vite më parë me vetë Handanovicin).

Ideja e drejtuesve ziklatër është të prenotojnë Juan Musson, i vlerësuar 30 milionë euro nga friulanët, por duke e lënë edhe një vit tjetër tek kjo skuadër, për të fituar më shumë përvojë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency