Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Interi sërish për pazar te Roma, gati t’i rrëmbejë një tjetër lojtar me parametra zero

Roma vijon të mbetet një market i preferuar për Interin, që verën e 2021-shit mori Edin Dzekon dhe verën e 2022-shit Heinrikh Mkriharyan, të dy me parametra zero, duke u hequr verdhekuqve dy nga elementët më të rëndësishëm të skuadrës.

Edhe vera e ardhshme pritet të mos bëjë përjashtim, pasi zikaltrit kanë vënë në listën e objektivave anglezin Chris Smalling, kontrata e të cilit me Romën skadon verën e ardhshme dhe më pas është lojtar i lirë.

Drejtuesit zikaltër kanë nisur negociatat me menaxherët e Smalling dhe kanë treguar gatishmërinë t’i ofrojnë një kontratë 1 vjeçare, me opsion rinovimi për një tjetër sezon, nëse forma fizike e 33-vjeçarit do të jetë e mirë.

Aktualisht Smalling përfiton një pagë prej 3.8 milionë eurosh te Roma, shifër të cilën Interi është gati t’ia ofrojë nëse mbrojtësi do të pranojë një transferim në Milano.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....