Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Interi siguron zëvendësuesin e Onanës, arrihet marrëveshja

Interi siguron zëvendësuesin e Onanës
Interi siguron zëvendësuesin e Onanës

Në pritje që Manchester United të rritë ofertën për Onanën, Interi lëviz me shpejtësi dhe gjen edhe pasuesin e kamerunasit.

Mediat italiane raportojnë se zikaltrit kanë arritur një marrëveshje paraprake me ukrainasin 22-vjeçar Anatoliy Trubin, i cili është pjesë e Shakhtar Donetsk.

Portieri i ri i talentuar ka pranuar të firmosë për 5 sezone me pagë prej 1.8 milionë eurosh në vit, ndërsa Shakhtar Donetsk është e kënaqur me 10 milionë euro, duke qenë se kontrata e Trubin skadon verën e 2024-ës.

Lexo edhe:

Sa i përket Onanës, pritet që transferimi te Manchester United të kompletohet brenda javës së ardhshme. Djajtë e kuq kanë ofruar zyrtarisht 50 milionë euro, plus dy në formë bonusi, ndërsa Interi kërkon 60.

Megjithatë palët janë optimiste se marrëveshja mund të arrihet për 55 milionë euro, teksa Onana ka folur edhe me trajnerin Ten Haag, i cili e kërkon me ngulm në ‘Old Trafford’.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...