Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Interi synon shkembimin e Gabigol me Lopez

Aventura e Gabriel Barbosa, i njohur ndryshe si Gabigol është drejt fundit te skuadra e Interit, ku u transferua në verën e 2016 nga Santosi për shumën e 29 milionë Eurove. 20-vjeçari nuk bënë më pjesë në planet e trajnerit Spalletti dhe me shumë mundësi do të largohet këtë verë. Sipas mediave italiane, zikaltërit kanë nisur bisedimet me Benfican për transferimin e lojtarit në Portugali. Drejtuesit e Interit i kanë propozuar portugezëve një shkëmbim, ku lojtari i preferuar nga italianët është Lisandro Lopez, pasi mbrojtësi pëlqehet shumë nga trajneri Spalletti.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...