Kupa e Italise

Inzaghi: Duam të ngremë trofeun në shtëpi, e ardhmja ime vendoset në fund të sezonit

Lazio do të përballet nesër me Atalantën në sfidën finale të Kupës së Italisë, ndërsa tekniku i bardhekaltërve, Simone Inzaghi doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp.

Ai tha se skuadra është gati për t’u përballur me zikaltrit nesër, ndërsa shtoi se e njeh mirë Atalantën dhe se pret që futbollistët e tij të të dhurojnë një ndeshje mjaft të mirë dhe të ekuilibruar.

“Skuadra është mirë dhe gati fizikisht e mendërisht, për të përballuar një sfidë të tillë. Jemi përballur pak ditë më parë me Atalantën dhe kemi humbur, por kemi bërë një ndeshje të mirë. Nesër e dimë që nuk do të jetë aspak e lehtë, por duhet të bëjmë ndeshjen perfekte, për t’ia dalë”, tha Inzaghi.

Numri 1 i stolit të Lazios theksoi se e ardhmja e tij nuk lidhet aspak me rezultatin në finalen e Kupës, ndërsa shtoi se bilanci pritet të bëhet në fund të sezonit.

“Finalen e Kupës e luajmë në shtëpinë tonë, para tifozëve tanë dhe për këtë arsye dua që ta fitojmë. E ardhmja ime nuk varet nga një ndeshje e vetme, por mund t’ju them se në fund të sezonit do të ulemi me drejtuesit për të analizuar gjithçka dhe për të vendosur”, deklaroi trajneri i Lazios.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency