Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Inzaghi: Fitore që na çliron të gjithëve, Candreva meriton kombëtaren

Inzaghi: Fitore që na çliron të gjithëve, Candreva meriton kombëtaren
Inzaghi: Fitore që na çliron të gjithëve, Candreva meriton kombëtaren

Filippo Inzaghi feston fitoren e parë në stolin e Salernitanës, drejtimin e të cilës e mori pak javë më parë, teksa skuadra nga Salerno ia doli të triumfojë me rezultatin 2-1 me përmbysje.

Pas ndeshjes, ish-sulmuesi italian u shfaq i çliruar dhe shumë optimist për të ardhmen, teksa nuk i kurseu elozhet edhe për veteranin Candreva, që ndaj Lazios shënoi golin me vlerë tre pikëshe.

Lexo edhe:

“Po punonim shumë mirë dhe e vetmja gjë që shpresoja, ishte që të shihja në fushë, ato që bënim në stërvitje. Skuadra vuante mungesën e fitores, që peshonte gjithnjë e më shumë, ndaj besoj se ky triumf mund të shërbejë si një çlirim për të gjithë. Përgëzoj edhe Candrevën, që vijon të sillet si një profesionist i vërtetë dhe të japë maksimumin. Nëse vazhdon me këtë formë, jam i sigurt që do të rikthehet edhe në Kombëtare”, tha Inzaghi.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...