Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Inzaghi: I lumtur me skuadrën time, luajti gjysmëfinalen dhe finalen brenda disa orëve  

Inzaghi me dy mungesa ndaj Atleticos, ja kur pritet të rikthehen
Inzaghi me dy mungesa ndaj Atleticos, ja kur pritet të rikthehen

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, ka folur për mediet pas fitores në finalen e Superkupës së Italisë, 0-1,  ndaj Napolit.

Sipas Inzaghi, Napoli bëri një ndeshje të mirë edhe me dhjetë lojtarë, ndërsa shtoi se skuadra e tij mund ta kishte gjetur edhe më herët golin.

Lexo edhe:

“Napolit i duhen bërë komplimente, ata luajtën një ndeshje të shkëlqyer dhe u mbrojtën mirë edhe me dhjetë lojtarë. Duhet të përgëzoj edhe skuadrën time, luajtëm gjysmëfinale 60 orë para finales. Në pjesën e dytë ne mund të kishim shënuar më herët, por kishim një ekip të organizuar mirë para nesh.”-deklaroi trajneri i “zikaltërve”.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...