Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Inzaghi ‘mbreti’ i Kupës: Jam shumë i lumtur, tani edhe tre finale

Inzaghi 'mbreti' i Kupës
Inzaghi 'mbreti' i Kupës

Simone Inzaghi fitoi për herë të tretë në karrierë Kupën e Italisë, teksa pas asaj me Lazion, e ka marrë dy herë radhazi te Interi. Më mirë se trajneri zikaltër kanë bërë vetëm Sven Goran Erikson, Massimiliano Allegri e Roberto Mancini, që kanë fituar nga katër herë këtë kompeticion.

Pas ndeshjes Inzaghi nuk e fshehu kënaqësinë për një tjetër trofe të fituar, teksa bëri apel që tashmë vëmendja të kthehet në kampionat e më pas në finalen e Champions League.

Jeni mbreti iKupës?
Jam i emocionuar dhe i kënaqur. Donim të rikonfirmoheshim në këtë kompeticion dhe djemtë u treguan shumë ët zotët, ndonëse përballë kishim nëj Fiorentinë që dha gjithçka.

U treguat i zoti të ndryshonit rrjedhën e takimit…
E nisëm keq, por djemtë u rikthyen shpejt në lojë, duke marrë kontrollin e saj. Krijuam disa raste dhe arritën të shënonim dy herë, aq sa në duhej për të fituar.

Lexo edhe:

Tani kampionati dhe Championsi. Deri ku mund të shkojë ky Inter?
Fillimisht kemi dy sfida në kampionat, ku na ka mbetur ende një objektiv për të arritur dhe më pas finalja e Championsit. Do të luajmë të gjithë ndeshjet me përqendrimin maksimal dhe dëshirën për të marrë maksimumin.

Golat e Lautaros janë edhe meritë e jotja…
Është treguar shumë i madh, ashtu si shokët e tjerë të skuadrës. Jam shumë i kënaqur me të gjithë dhe i lumtur për atë që kanë dhënë.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...