Serie B

Inzaghi: Mund të rrija në Serinë A, por i kisha dhënë fjalën Brescias

Philippo Inzaghi nuk ia doli të mbajë Beneventon në Serinë A, ndonëse bëri një punë mjaft të mirë me skuadrën nga Kampanja, ndërsa sezonin e ardhshëm do të drejtojë sërish në Serinë B, por këtë herë në pankinën e Brescias, një ekip që synon rikthimin në elitën e futbollit italian.

Në prezantimin zyrtar te “dallëndyshet”, me të cilët ka nënshkruar për dy sezone, Inzaghi u shfaq mjaft entuziast për vlerësimin që i kanë bërë dhe mbi të gjithë për projektin interesant që i kanë ofruar drejtuesit e klubit.

“Përqafoj me shumë kënaqësi dhe entuziazëm projektin e Brescias, pasi për mua nuk është çështje kategorie më shumë më shumë sesa ndjenje. Brescia më ka vlerësuar shumë dhe presidenti Cellino më ka bërë të ndihem menjëherë pjesë e klubit”, u shpreh Inzaghi.

Pas përfundimit të sezonit, për Inzaghin nuk munguan ofertat as nga klube të Serisë A, që ishin gati t’i besonin pankinën, por vetë trajneri shpjegon arsyet që e shtynë të firmosë me Bresican dhe flet me superlativa për organikën në dispozicion.

“Mund të kisha qëndruar edhe në Serinë A, pasi ofertat nuk më mungonin, por i kisha dhënë fjalën Bresicas, me të cilën do të synojmë objektiva të mëdha. Organika është shumë e mirë dhe besoj se me ndonjë përforcim e shumë punë, do të arrijmë synimet tona”, deklaroi trajneri i ri i “dallëndysheve”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency