Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Inzaghi: Ndaj Genoas na pret një “betejë”, ju tregoj sekretin e Interit

Inzaghi i bind të gjithë, Interi ka gati shpërblimin për trajnerin
Inzaghi i bind të gjithë, Interi ka gati shpërblimin për trajnerin

Interi sfidon të premten (20:45) Genoan në “Luigi Ferraris”, sfidë që zikaltrit duan ta fitojnë me çdo kusht për të mbajtur larg Juventusin e vendit të dytë. Në lidhje me këtë takim, Simone Inzaghi u shpreh:

Presim një ndeshje të vështirë dhe tepër të luftuar. Genoa ndodhet në formë shumë të mirë, ata kanë në përbërje lojtarë cilësorë. Dhe një trajner të përgatitur, i cili po bën shumë mirë.

Duhet të luajmë një ndeshje të kujdesshme dhe me intensitet të lartë. Kemi disa mungesa, por rotacioni duhet të jetë një zgjidhje, jo një problem. Të shohim se kush do të kthehet në dispozicion të premten.

Lexo edhe:

Titulli? Na presin edhe 21 ndeshje, për momentin jemi të lumtur me kryesimin e kampionatit. Sekreti i Interit tim është i thjeshtë: ka të bëjë me gatishmërinë e madhe që shfaqin të gjithë futbollistët”.

Në fund një koment për vitin 2023, të cilin trajneri i Interit e cilëson shumë pozitiv. “Vit plot kënaqësi dhe fitore. Zhvilluam edhe një finale frymëzuese në Champions League. 2024? Kemi shumë ambicie dhe entuziazëm”, përfundoi Inzaghi.

Genoa-Inter do të tansmetohet live në SuperSport 2 (20:45)

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...