Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Inzaghi: Nuk ishim në ritmin e duhur, Sassuolo e meritoi fitoren!

Inzaghi u premton darkë futbollistëve: Po më japin kënaqësi, gjesti i Barellës më bën krenar
Inzaghi u premton darkë futbollistëve: Po më japin kënaqësi, gjesti i Barellës më bën krenar

Trajneri i Inter-it, Simone Inzaghi deklaroi për mediet pas humbjes 1-0 ndaj Sassuolo-s se si fillim i vjen keq për tifozët, të cilët sipas italianit mbetën të zhgënjyer.

Më tej, trajneri kampion i Serie A shtoi se përtej faktit që skuadra e tij nuk ishte në formë, Sassuolo e meritoi triumfin.

Lexoni edhe:

“Ne e nisëm me ritëm të ngadaltë, nuk iu qasëm mirë ndeshjes. Pas golit të tyre ne lëvizëm më mirë dhe luajtëm më shpejt, ndoshta e merituam të barazonim në pjesën e parë, krijuam raste në fundin e fraksionit hapës. Na vjen keq për shumë tifozë që ishin këtu të pranishëm. Në fund Sassuolo ka meritat e veta për këtë fitore”-u shpreh Inzaghi.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...