Serie A

Inzaghi optimist: E kam fituar një titull, duke qenë -2 në javën e fundit

Inter nuk heq dorë nga gara për titullin kampion, pasi iu përgjigj fitores së Milanit me një sukses 1-3 ndaj Cagliarit, duke shtyrë verdiktin për në javën e fundit, pikërisht të dielën e ardhshme.

Milani do të luajë në transfertë ndaj Sassuolos dhe ka gjithçka në dorë, pasi i mjafton vetëm një pikë për të nisur festën, megjithatë Simone Inzaghi mbetet optimist.

“Do të jetë një javë emocionuese. Ne bëmë detyrën, ashtu si Milani dhe do të provojmë fitoren edhe në javën e fundit, pavarësisht se si do shkojë ndeshja në Saasuolo. Unë jam optimist dhe besoj, pasi e kam fituar një titull në javën e fundit, duke qenë -2 nga kundërshtari. Të gjithë e kujtoni humbjen e Juves, dhe titullin e Lazios”, u shpreh trajneri i Interit.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Arsenal
0
0
0
0
0
0
0
0
2Aston Villa
0
0
0
0
0
0
0
0
3AFC Bournemouth
0
0
0
0
0
0
0
0
4Brentford
0
0
0
0
0
0
0
0
5Brighton & Hove Albion
0
0
0
0
0
0
0
0
6Chelsea
0
0
0
0
0
0
0
0
7Crystal Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
8Everton
0
0
0
0
0
0
0
0
9Fulham
0
0
0
0
0
0
0
0
10Leeds United
0
0
0
0
0
0
0
0
11Leicester City
0
0
0
0
0
0
0
0
12Liverpool
0
0
0
0
0
0
0
0
13Manchester City
0
0
0
0
0
0
0
0
14Manchester United
0
0
0
0
0
0
0
0
15Newcastle United
0
0
0
0
0
0
0
0
16Nottingham Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
17Southampton
0
0
0
0
0
0
0
0
18Tottenham Hotspur
0
0
0
0
0
0
0
0
19West Ham United
0
0
0
0
0
0
0
0
20Wolverhampton Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency