Kupa e Italise

Inzaghi: Sfida me Milanin në moment delikat, kemi emergjencë në mbrojtje

Objektivi për t’u renditur në zonën Champions, po vjen duke u venitur për Lazion, ndërsa gara është vërtetë e fortë, ndaj bardhekaltrit do të përqendrohen maksimalisht në Kupën e Italisë, ku nesër në mbrëmje do të luajnë sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Milanit.

Ky takim vjen në një moment tejet delikat për bardhekaltrit, të cilët sapo janë eliminuar nga Liga e Europës, përballen me një emergjencë në repartin e mbrojtjes dhe për më tepër, duhet të mendojnë edhe për derbin e fundjavës kundër Romës.

“Skuadra ka punuar mirë, por ky takim vjen në një moment delikat për ne, pasi po përballemi me mungesa të shumta, veçanërisht në repartin e mbrojtjes. Në fundjavë kemi derbin, që natyrisht është një ndeshje shumë e rëndësishme, por deri në përfundim të sfidës me Milanin, nuk dua të mendojmë për Romën”, deklaroi Inzaghi.

Ciro Immobile është njeriu gol i Lazios, ndërsa Krzysztof Piatek ka “marrë për dore” Milanin në këto javë, duke gjetur rrjetën 7 herë në 6 takime, ndaj nesër në “Olimpico” do të jetë edhe një sfidë mes tyre.

“Janë dy sulmues të mëdhenj, që e njohin mirë punën e tyre dhe golin. Ciro luan prej kohësh te ne dhe ka treguar se është i aftë të bëjë gjëra të mëdha, ndërsa Piatek është përfshirë shumë mirë në skuadrën e tij të re, megjithatë unë dua të përqendrohem te sfida Lazio-Milan dhe ta analizoj kundërshtarin në total, jo mbi individë të caktuar”, tha trajneri i Lazios.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency